GLOBAL ASSISTANCE a.s. / Tým silniční bezpečnosti

Jsme každý den na silnicích a pomáháme v nouzi všem potřebným.
Snažíme se působit na řidiče a všechny účastníky sliničního provozu i tím, že spolupracujeme s Týmem silniční bezpečnosti

Dopravní nehody s tragickými následky jsou bohužel průvodním jevem rozvoje civilizace. Často při nich naši smluvní asistenční partneři zasahují. Věřte, že je to práce, která den po dni nikomu nezevšední. I z toho důvodu jsme se v letošním roce rozhodli šířeji zaměřit na bezpečnost silničního provozu a další aspekty. Mimo Dětskou dopravní nadaci (na jiném místě tohoto webu) již dlouhé roky podporujeme rovněž Kursy bezpečné jízdy na GLOBAL ASSISTANCE Racing Aréně Sosnová u České lípy.

V této části webu budete nacházet tématické články vztahující se k silniční bezpečnosti ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti.

Přestože v posledních několika letech počet osob, usmrcených při dopravních nehodách na českých silnicích díky bohu klesá, zůstává smutným faktem, že důvody proč se nehody stávají jsou stále stejné. Naopak gradují v několika kategoriích, které jsou i odrazem společenského snižování hodnot a zásad. To vše se zde v článcích dozvíte.


Linka 112 pomůže motoristům po celé EU

Linka 112 pomůže motoristům po celé EU

Celounijní linka nouzového volání 112 je opravdu využívána. V loňském roce operátoři odbavili téměř 159 milionů hovorů. V 8 členských státech (a také na Islandu) je uvedené číslo jediným spojením na zdravotníky, policisty a hasiče. V ostatních státech (kam patří i Česká republika) sice i nadále mají svá tradiční čísla pro nouzové volání, ale i tam se více než polovina volajících rozhodla využít právě linky 112.

Pokud se chcete osobně informovat, nebo napsat téma, které by Vás zajímalo. Prosím vyplňte tento formulář. Budeme rádi pokud se zapojíte