GLOBAL ASSISTANCE a.s. / Tým silniční bezpečnosti

Jsme každý den na silnicích a pomáháme v nouzi všem potřebným.
Snažíme se působit na řidiče a všechny účastníky sliničního provozu i tím, že spolupracujeme s Týmem silniční bezpečnosti

Dopravní nehody s tragickými následky jsou bohužel průvodním jevem rozvoje civilizace. Často při nich naši smluvní asistenční partneři zasahují. Věřte, že je to práce, která den po dni nikomu nezevšední. I z toho důvodu jsme se v letošním roce rozhodli šířeji zaměřit na bezpečnost silničního provozu a další aspekty. Mimo Dětskou dopravní nadaci (na jiném místě tohoto webu) již dlouhé roky podporujeme rovněž Kursy bezpečné jízdy na GLOBAL ASSISTANCE Racing Aréně Sosnová u České lípy.

V této části webu budete nacházet tématické články vztahující se k silniční bezpečnosti ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti.

Přestože v posledních několika letech počet osob, usmrcených při dopravních nehodách na českých silnicích díky bohu klesá, zůstává smutným faktem, že důvody proč se nehody stávají jsou stále stejné. Naopak gradují v několika kategoriích, které jsou i odrazem společenského snižování hodnot a zásad. To vše se zde v článcích dozvíte.


Bezpečně na sněhu i náledí

Bezpečně na sněhu i náledí

Na sněhu či náledí je třeba vozidlo ovládat citlivě a jezdit s dostatečnou rezervou Adekvátně zhoršené přilnavosti plášťů při jízdě po zasněženém či namrzlém povrchu je třeba volit techniku ovládání vozidla. Vše je třeba dělat citlivě. Při rozjezdu raději méně plynu a citlivě s pedálem spojky. Pokud se kola automobilu při rozjezdu do kopce i přesto protáčejí, můžeme zkusit rozjezd na druhý převodový stupeň. U vozidel s pohonem předních kol může nastat situace, že se uprostřed stoupání začnou kola beznadějně protáčet a vozidlo zastaví.

Bílá barva automobilů je trvale nejoblíbenější

Bílá barva automobilů je trvale nejoblíbenější

Celosvětovému žebříčku oblíbenosti barev nových automobilů loni již sedmý rok za sebou jednoznačně se 39 procenty dominovala bílá. S velkým odstupem následovaly černá (16 procent), šedá a stříbrná (shodně po 11 procentech), modrá (7 procent), červená (6 procent), hnědá či béžová (5 procent), žlutá (3 procenta), zelená (1 procento). O zbývající jedno procento podílu se podělily ostatní barevné odstíny,

Jak správně natankovat v zemích EU_28?

Jak správně natankovat v zemích EU_28?

Letní turistická sezona se pomalu rozjíždí. A rozjíždějí se i čeští autoturisté do různých států Evropské unie. Při svých cestách budou muset tu a tam doplnit nádrže svých plechových miláčků. Natankování špatného druhu paliva by se mohlo náramně prodražit, nemluvě o pokažené dovolené. Víte jak se obchodně jmenuje nafta v Portugalsku??

Pokud se chcete osobně informovat, nebo napsat téma, které by Vás zajímalo. Prosím vyplňte tento formulář. Budeme rádi pokud se zapojíte