Turistické informace

Dánsko

Dánsko je země ležící v severní Evropě. Spolu s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří státní celek Dánské království. Dánsko leží na Jutském poloostrově a na 443 pojmenovaných ostrovech, ze kterých je 76 celoročně obývaných. Turtisticky zajímavý je most přes Velký Belt, spojující ostrovy Sjælland a Fyn, uvedený v provoz roku 1998 – jedná se o druhý nejdelší visutý most na světě. V Kodani se nachází nejstarší zábavní park v Evropě – Tivoli. Dánsko rozhodně patří k zemím, do které si stojí za to naplánovat svoji dovolenou.

Všeobecné informace

Důležitá telefonní čísla, odlišnosti, GSM, svátky...

Více informací

Důležitá telefonní čísla, emergency

112 – policie, hasiči, první pomoc
Velvyslanectví ČR v Kodani má teritoriální působnost pro Dánsko, Faerské ostrovy a Grónsko.
Adresa: Ryvangs Allé 14-16 DK-2100 Copenhagen Tel: +45 39 10 18 10 sekretariát Tel: +45 39 10 18 19 konzulární odd. Fax: +45 39 29 09 30
E-mail: copenhagen@embassy.mzv.cz
Ve městě Aarhus je Honorární konzulární úřad ČR s působností pro Jutský poloostrov a ostrov Fyn.
Kontaktní údaje: Honorary Consulate of the Czech Republic Sosterhojvej 35 DK-8270 Hojbjerg Tel. +45 87 45 01 11 Mobil +45 40 20 34 44

Odlišnosti v čase, přehled teplot a podnebí

Čas k SEČ: 0
Dánsko  leží v severní Evropě a spolu s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří Dánské království. Dánsko je nejmenší ze skandinávských zemí, neleží však na Skandinávském, ale na Jutském poloostrově a na dalších asi 440 ostrovech. Na východě je Dánsko omýváno Baltským a na západě Severním mořem Jedinou suchou hranici má Dánsko na jihu, a to s Německem.
Povrch země je tvořen rovinami a nížinami, Dánsko má mírné klima bez extrémních tepltot. Léto mívá průměrnou denní teplotu kolem 19,5 °C, zimy pak mírné a deštivé, kdy průměrná teplota bývá kolem 1,1 °C. Časté jsou v Dánsku větry a mlhy. 

Podrobnosti zde:

Popis země, geografické a statistické údaje

Originální název: Kongeriget Danmark 
Český název: Dánské království 
Užívaný název: Dánsko 
Rozloha: 43 094 km2 
Poloha: 8°-15° v. d. a 55°-58° s. š.  
Nejvyšší bod - Yding Skovhoej (173 m)
Nejnižší bod - Lammefjord (-7 m)  
Nejdelší řeka - Gudena (158 km) 
Hlavní město: Kodaň (471 000 obyv.) 
Další města (tis. obyv.): Arhus 204, Odenese 183 
Státní zřízení: království 
Počet obyvatel (2009): 5,602.628 
Úřední jazyk: dánština 
Mezinárodní zkratka: DNK 
Mezinárodní poznávací zkratka (MPZ): DK 
Jízda: vpravo 
Internetová doména: .dk

Předčíslí, GSM sítě

Předčíslí Dánska je +45

V zemi jsou tito mobilní operátoři: TDC A/S, Telenor,

Vodafone /TDC/ - podporuje službu Roaming na den, Roaming ke kartě na den. Dánsko u Vodafonu patří do zóny 1. Příchozí hovor stojí 0,35 Kč, Odchozí hovor stojí 1,63Kč, SMS 0,65 Kč, MMS stojí 6,17 Kč.

O2 - Ceny, za které voláte a posíláte SMS nebo MMS ze zahraničí, závisí na vašem roamingovém tarifu /Svět Basic, Volání bez hranic/. Změny, které platí od 15. 6. 2017 pro všechny zákazníky s roamingovým tarifem Svět Basic, se vztahují na země tzv. Evropského hospodářského prostoru (Evropská unie + Island, Norsko a Lichtenštejnsko). Konkrétní ceny si zjistěte u svého operátora.

T-mobile - Dánsko u T-mobilu patří do zóny 1. Příchozí i odchozí hovory, SMS a MMS vás tedy stojí úplně stejně, jako byste služby využívali v ČR. A totéž platí i pro připojení k internetu, jako doma.

Státní a církevní svátky - omezení

Dánský kalendář má zevedeny tyto svátky:
1 leden - Nový rok
7 týdnů před Velikonocemi - Masopustní neděle
Zelený čtvrtek, Velký pátek, Velikonoční neděle a pondělí
4 pátek po Velikonocích - Velký modlitební den
40 dnů po Velikonocích - Nanebevstoupení Páně
7 týdnů po Velikonocích - Svatodušní neděle a pondělí
9 duben - výročí okupace Dánska v roce 1940
5 květen - výročí osvobození Dánska v roce 1945
5 červen - Den ústavy
15 červen - Valdemarův den
24 červen - Svatojánský den
11 listopad - biskup Martin (křestní den M.Luthera, na severu se porážejí vepři a v předvečer se podává martinská husa)
24 - 26 prosinec - Štědrý den, 1.svátek vánoční, 2.svátek vánoční
31 prosinec - Silvestr

Podrobnosti zde:

Dopravní předpisy, poplatky

Dálniční poplatky se poplatky nevybírají.

Vybavení vozidel, doklady
Povinné vybavení - bezpečnostní pásy povinné používat všude tam, kde jsou instalovány, výstražný trojúhelník. Autolékárnička a hasicí přístroj doporučeny. Děti do 3 let a 135 cm výšky musí být v autosedačce.
Při cestě do Dánska musíte mít tyto doklady:

Zelená karta
Malý technický průkaz
Mezinárodní řidičský průkaz
Ověřenou plnou moc, nejlépe v AJ,  v případě, že jedete vypůjčeným vozem.

Více informací

Dálniční síť, poplatky a mýto

Kilometráže dálnic, rychlostních komunikací

Dánsko má 71 747 km silnic. 
Dánská dálniční síť je téměř kompletní. Před Kodaní probíhá rozšiřování dálnice až do místa dělení dálnic na směry Rødby/Gedser a Odense na 4 + 4 pruhy a zároveň probíhá velká rekonstrukce dálnice E55 v Kodani směr Helsingor. Plánuje se stavba mostu mezi německým ostrovem Fehmarn a dánským ostrovem Lolland přes mořskou úžinu (cca 30 km).

Dálnice jsou ve skvělém stavu, rovněž infrastruktura je příkladně vybudovaná. K dispozici je dostatek čerpacích stanic. V případě poruchy na dálnici je potřeba dbát zvýšené opatrnosti, protože na některých místech chybí odstavné pruhy.

Poplatky, mýtné

Dálniční poplatky se poplatky nevybírají.
Za používání dálnic se v Dánsku neplatí, mýtné se pouze vybírá za mosty přes moře, a to za most Storebælt mezi ostrovy Fyn a Sjælland a za Øresund mezi Kodaní (København) a Malmö.

 

Rychlostní limity

Povolená rychlost: 
50 km/h v obci
80 km/h mimo obec
110 km/h na dálnici

Doporučená pojištění vozidel

Kvalita silnic v Dánsku je velmi dobrá. Pokud v zimě vzniknou potíže se sněhem, situace je vždy velmi rychle vyřešena. Přesto, že je Dánsko relativně bezpečná země, nedoporučuje se turistům nechávat věci v zaparkovaných vozidlech. Nezapomeňte si proto sjednat k povinnému ručení i havarijnímu pojištění s nadstandardními asistenčními službami a pojištění zavazadel. Současně doporučujeme sjednat si úrazové pojištění všech cestujících. DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tísňové volání 112

CO DĚLAT, KDYŽ NASTANE NEHODA • přivolejte policii • nebude-li nehodu šetřit policie, vždy vyplňte společný Záznam o dopravní nehodě • poznamenejte si jména, adresy, telefonní čísla a další kontakty všech účastníků nehody včetně případných svědků • pokud je to možné, opatřete si fotodokumentaci místa nehody • pokud bude k dopravní nehodě přivolána policie, policejní protokol podepište pouze tehdy, pokud souhlasíte s jeho zněním. V opačném případě do něj uveďte své vlastní vyjádření o nehodě (i v zahraničí pište česky) • v případě, že jste viník nehody, zavolejte do místní kanceláře pojistitelů a domluvte se na dalším postupu (kontaktní údaje naleznete na zadní straně Zelené karty) • pokud je následkem dopravní nehody Vaše vozidlo nepojízdné, kontaktujte vždy asistenční službu pojišťovny • po návratu kontaktujte zástupce pojišťovny 

JAK POSTUPOVAT PŘI NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ • nahlašte pojistnou událost • telefonicky na infolince své pojišťovny • prostřednictvím příslušného on-line formuláře na webu vaší pojišťovny • elektronicky • písemně na formuláři • osobně na kterékoli pobočce vaší pojišťovny • K hlášení škodné události si připravte: • číslo Vaší pojistné smlouvy na vozidlo, • nacionále řidiče vozidla v době vzniku škody • údaje o nehodě • údaje o svém vozidle (u vozidel vždy SPZ, VIN, tovární značku a typ, rozsah škody) a nezapomeňte uvést svou adresu a telefon nebo e-mail. Při osobním hlášení předejte pojišťovně "Záznam o dopravní nehodě" sepsaný s druhým účastníkem v případech, kdy nebyla nehoda šetřena policií. V ostatních případech zašlete jeho kopii následně s uvedením identifikačních znaků získaných při hlášení škody (číslo pojistné události, případně číslo hlášenky)


Podrobnosti zde:

Potřebné vybavení vozidel a doklady

Povinné vybavení - bezpečnostní pásy povinné používat všude tam, kde jsou instalovány, výstražný trojúhelník.
Autolékárnička a hasicí přístroj doporučeny.
Děti do 3 let a 135 cm výšky musí být v autosedačce.
Při cestě do Dánska musíte mít tyto doklady: Mezinárodní řidičský průkaz, zelená karta, malý technický průkaz.
Ověřenou plnou moc, nejlépe v AJ, v případě, že jedete vypůjčeným vozem.

Půjčení auta

Autopůjčovny najdete v každém větším městě, většinou u nádraží nebo na letišti. Funguje zde spousta mezinárodních společností, jako je Avis, Herz apod. Vždy si projděte nabídku každé společnosti, jelikož jejich ceny se mohou výrazně lišit. 

Za příplatek je možno pronajmout auto i s anglicky hovořícím řidičem. K zapůjčení vozu je třeba kreditní karta, pas a platný řidičský průkaz (průkaz vydaný v členské zemi EU platí i v Dánsku). Řidič musí být starší 21 let (přičemž do 25 let je obvykle požadován příplatek) a vlastnit řidičský průkaz minimálně jeden rok. Ceny jsou nižší mimo letní sezónu a při zapůjčení vozu na delší dobu. Vždy podrobně prostudujte smluvní podmínky, stav vozu a rozsah pojištění (mj. odpovědnost za způsobenou škodu, pojistku proti havárii a proti krádeži). 

Rozdílnosti pravidel silničního provozu

Pokuty a informace

I při cestách v Dánsku se vyplatí dodržování silničních předpisů. V autě je povinné používat bezpečnostní pásy a děti do 3 let musí být upoutány na autosedačce. Denní svícení je povinné celoročně. Na dálnicích, řidič musí používat výstražná světla svého vozu, aby varoval ostatní motoristy před tvorbou kolony nebo jiným nebezpečím, například nehodou, překážkou na vozovce. Alkohol - povolené množství alkoholu při řízení: 0,5 ‰. Povinné vybavení - bezpečnostní pásy povinné používat všude tam, kde jsou instalovány, výstražný trojúhelník. Autolékárnička a hasicí přístroj doporučeny. V případě nezaplacení pokuty za dopravní přestupek vám může být policistou na místě zabavena cenná věc nebo zadržen Váš automobil. Pokuty se pohybují od 500 do 8000 DKK. Překročení rychlosti: od 500 do 7000DKK Špatné parkování od 500-590DKK Jízda na červenou od 1000-1500DKK Klikatá čára na silnici znamená: Stop, dej přednost v jízdě.

Pravidla parkování

V Dánsku parkujte na pravé straně ulice. Parkovat je možné jen na místech tomu určených a musíte si u čerpací stanice vzít parkovací disk, který je zdarma a ve vozidle ho umístíte za přední sklo.  Za špatné parkování je auto odtaženo a řidič musí zaplatit pokutu.
Nedoporučuje se zajíždět autem do hlavního města, jelikož bývá problém s parkováním.

Na silnicích  a parkovištích jsou místa reservovaná pro osoby tělesně postižené označeny symbolem vozíčkáře. Neparkujte zde, pokud je místo označeno jménem nebo evidenčním číslem vozidla. Pro parkování použijte parkovací disk.
Parkování na silnici:
Můžete parkovat 15 minut  v ulicích, kde je parkování přísně zakázáno.
Následující časová omezení se vztahují na vozidla, mající povolení k parkování zdravotně postiženého:
 je-li parkování omezeno na 15 - 30 minut, můžete parkovat maximálně 60 minut.
 je-li parkování povoleno po dobu 3 hodin, můžete zde parkovat neomezenou dobu
V ulicích, kde je parkování regulováno parkovacími hodinami, budete muset platit podle délky vašeho parkování, ale pokud zaplatíte maximální tarif, můžete parkovat bez omezení.
Parkování na parkovišti.
Na placených parkovištích musíte platit podle délky parkování, ale pokud zaplatíte maximální tarif, můžete parkovat neomezeně.

Informace pro turisty

Bezpečnostní upozornění, dokumenty, rozdílnosti...

Více informací

Bezpečnostní upozornění

Informace o podmínkách ke vstupu do jednotlivých zemí jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů ČR.  Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

Dánsko patří z turistického hlediska k poměrně bezpečným zemím. Nicméně je dobré, aby v místech velké koncentrace osob (nádraží, letiště, trhy apod.), kde dochází ke kapesním krádežím, lidé byli  ostražití. Nenoste pohromadě osobní doklady a všechny peníze. Cenné předměty nevystavujte příliš na veřejnosti.

Při cestování osobním vozem v městském provozu je vhodné v autě se zamknout, zamezí se tak možnému odcizení osobních zavazadel při zastavení na křižovatce.
Ostražitost je zapotřebí na určitých místech (např. na hlavním nádraží nebo v kodaňských čtvrtích Christiania a Nørrebro).

Hraniční přechody

Dánská hranice má celkem: 68 km
Sousední země: Německo 68 km
Grónsko a Faerské ostrovy jsou autonomními součástmi Dánského království, nejsou však součástí EU a Schengenského prostoru.

V přístavech jsou celní úřady otevřeny vždy, když přijíždí nebo odjíždí loď. 

Přechody jsou na následujících místech:
Krusaa     24 hodin denně
Saed      24 hodin denně
Froeslev 24 hodin denně
Padborg    !od 6.00 do 24.00 hod. 
Rudbol     !od 8.00 do 22.00 hod.
! Tyto otevírací doby platí pro turistický provoz. Mimo tuto dobu se platí poplatek.

Letiště

Spojení s Dánskem zajišťují například Norwegian, CSA, KLM a další.

•    Aalborg (AAL)
•    Aarhus (AAR)
•    Billund (BLL)
•    Kodaň - Kastrup (CPH)
•    Bornholm Ronne (RNN)
•    Sonderborg (SGD)

Podrobnosti zde:

Omezení dovozu a vývozu / zákazy

Osoby přijíždějící do Dánska z jiného členského státu EU mají právo jednorázově dovézt bez cla věci zakoupené během cesty pod podmínkou, že jsou určeny k osobnímu užitku a jsou v omezeném množství, například maximálně:
800 kusů cigaret, 200 kusů doutníků, 400 kusů doutníčků,1 kg tabáku
10 litrů destilátu, 20 litrů alkoholických nápojů jiných než víno, nepřesahující 22% obsahu alkoholu, 90 litrů vína ( včetně 60 litrů perlivého), 110 litrů piva
Pro cesty do Grónska a na Faerské ostrovy, které nejsou součástí EU a Schengenského prostoru, platí následující limity:
200 ks cigaret, 100 ks doutníčků, 50 ks doutníků, 250 g tabáku
2 l piva (do 5,8% obsahu alkoholu), 1 litr tvrdého alkoholu
2 litry vína nebo šumivého vína
50 g parfému, 250 ml toaletní vody
Podrobnosti zde:

Potřebné dokumenty

Občan ČR může cestovat do Dánska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu mimo území ČR.
Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem, pak doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče.
Grónsko a Faerské ostrovy jsou autonomními součástmi Dánského království, nejsou však součástí EU a Schengenského prostoru. 
Víza a režim vstupu 
Dánsko: Při pobytu do 3 měsíců není přihlašovací povinnost. Při pobytu delším než 3 měsíce je nutná registrace na příslušném úřadě státní správy. Od 1. května 2009 je občanům ČR otevřen dánský pracovní trh.
Grónsko a Faerské ostrovy - Občané EU mohou na turistické cesty do 90 dnů cestovat bez víza s platným cestovním pasem.
Podrobnosti zde:

Rozdílnosti

Od roku 2007 je v Dánsku uzákoněn zákaz kouření ve veřejných prostorách. Týká se jak restauračních zařízení a barů, tak škol nebo nemocnic a pracovišť.

Pobytové informace

Doporučená pojištění, ubytování, gastronomie...

Více informací

Doporučená pojištění osob

Při cestách do Dánska  doporučujeme vzít si sebou  Evropský průkaz zdravotního pojištění. Na základě jeho předložení máte nárok na nezbytnou zdravotní péči. V Dánsku je nutné očekávat spoluúčast u mnoha lékařských úkonů, zejména při ošetření u zubaře (až 100 %), a častý je doplatek také u většiny léků na recept. Z veřejného zdravotního pojištění nejsou hrazeny náklady na převoz pacienta do ČR nebo repatriace. Doporučujeme tedy rozhodně sjednat cestovní pojištění s pojištěním léčebných výloh! Nezapomeňte také na úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte třetím osobám a také pojištění vašich zavazadel.

  DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA: Tísňové volání         112

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

V rámci cestovního pojištění si sjednáte léčebné výlohy v zahraničí, pro případ, že budete potřebovat využít zdravotní péči dané země například v souvislosti s akutní nemocí nebo úrazem. Nezapomeňte také na úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte třetím osobám a také pojištění vašich zavazadel. V případě, že budete muset svou cestu nebo pobyt přerušit a z nějakého závažného důvodu se vrátit, bude se vám například hodit pojištění, které se postará o úhradu náhradní dopravy zpět do České republiky. Hodit se vám může i pojištění nevyužité cestovní služby, které se vztahuje na náhradu nákladů na „nespotřebované“ cestovní služby z důvodu akutního onemocnění nebo úrazu.

CO DĚLAT, NASTANE-LI ŠKODA PŘI CESTÁCH A POBYTU V ZAHRANIČÍ  

• V případě úrazu nebo náhlého onemocnění, které si vyžádá potřebu lékařského ošetření nebo léčení v nemocnici, se spojte telefonicky s vaší pojišťovnou, pokud tak neučiní služba první pomoci, ošetřující lékař, policie či jiná kompetentní osoba. Jestliže si náklady vzniklé s telefonickým spojením, lékařským ošetřením nebo léčením ve zdravotnickém zařízení uhradíte sami, po návratu do České republiky Vám budou pojišťovnou proplaceny. Na centrále je třeba oznámit jméno a příjmení pojištěného, číslo pojistné smlouvy a datum počátku a konce pojištění. Tyto údaje jsou uvedeny na asistenční kartě, kterou obdržíte při sjednání pojištění. V centrále je nepřetržitá služba, která Vám sdělí pokyny, jak dále postupovat. Stejně postupuje i pojistník nebo kterákoli jiná osoba při hlášení pojistné události v případě smrti pojištěného. 

• Ošetřujícímu lékaři předložte vždy asistenční kartu a tiskopis Prohlášení ošetřujícího lékaře 

JAK POSTUPOVAT PŘI NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ  

• Bez zbytečného odkladu oznamte pojišťovně pojistnou událost, to můžete udělat několika způsoby: 

• zasláním tiskopisu, e-mailem, osobně na pobočce pojišťovny

• Oznámení učiněná e-mailem nebo telefonicky dodatečně potvrďte vyplněním příslušného tiskopisu hlášení pojistné události. 

• Při uplatňování náhrady léčebných výloh předložte osobně nebo zašlete pojišťovně následující doklady: 

• vyplněný a podepsaný tiskopis Oznámení pojistné události z pojištění léčebných výloh v zahraničí 

• Prohlášení ošetřujícího lékaře na tiskopisu, bylo-li lékařem vyplněno, a další lékařské zprávy, pokud je máte k dispozici

• originály nebo ověřené kopie dokladů o skutečně vynaložených nákladech v zahraničí

• asistenční kartu

• u individuálně sjednaného pojištění originál pojistné smlouvy

DOKLADY MUSÍ OBSAHOVAT - jméno a příjmení, datum narození (rodné číslo) ošetřené osoby, diagnózu nemoci nebo úrazu, údaje o jednotlivých lékařských úkonech s datem jejich provedení a výši lékařského honoráře. Při uplatňování náhrady za léky musí být uvedeny jejich názvy a cena. Všechny doklady musí být opatřeny razítkem zdravotnického zařízení nebo lékárny. Nárok na úhradu nákladů na převoz pojištěného do České republiky je třeba doložit vyjádřením lékaře, že převoz určeným dopravním prostředkem (např. letadlem) byl nezbytný vzhledem ke zdravotnímu stavu pojištěného, příp. že byla nutná či úředně nařízená účast doprovázející osoby. K dokladům vystaveným v cizím jazyce (s výjimkou anglického, francouzského, německého, španělského, ruského a slovenského jazyka) zajistěte úřední překlad do češtiny. 

V případě smrti pojištěného uplatňuje oprávněná osoba (osoba, která prokazatelně vynaložila náklady spojené se smrtí pojištěného) právo na náhradu vynaložených nákladů přímo u pojišťovny a předkládá doklady a lékařskou zprávu o úmrtí pojištěného s uvedením příčiny smrti a kopii úmrtního listu.

Podrobnosti zde

Gastronomie, ceny v sezóně

Dánská kuchyně se může pyšnit hojně užívaným masem a to hlavně rybím, ale v oblibě mají Dánové také hovězí, vepřové a kuřecí, často objevují husy a kachny. Mořské ryby se obvykle vaří a pak se podávají s ústřicovou omáčkou, nebo hořčicí, nebo jen polité máslem. Výjimkou však nejsou ani ryby dušené, pečené a smažené. Nejčastější přílohou k jídlům bývají brambory a zelenina. Tradiční je polévka z piva a drůbků, zjemněná smetanou, nebo máslem a žloutky a různě ochucená. Někdy do ní přidávají ještě strouhaný či krémový sýr. Tradičním dánským pokrmem je smorrebrod, což je bohatě obložený sendvič s masem nebo dary moře, bohatě ozdobený zeleninou, vejci a dalšími přísadami. Specialitami dánské kuchyně jsou obložené chlebíčky, vařené nebo karamelizované brambory, vařené červené zelí, pečené vepřové nebo kachní maso.

Kurzy měny

Měna: dánská koruna. Označení DKK.

Podrobnosti zde:

Nejčastější typy ubytování / ceny

Hotely, Kempy, Soukromí

Hotely v Dánsku mají označení od dvou do pěti hvězdiček stejně jako jinde v Evropě. Ceny se pohybují od 600 DKK.
Podrobnosti zde:

Při cestách po Dánsku můžete využít i přenocování v kempu.
Kempy najdete u větších měst, dělí se do několika kategorií, které jsou označeny hvězdičkami. Ceny kempů se pohybují od 70DKK za osobu a noc. 
Podrobnosti zde:

Tipy na výlety

Dánsko je země ležící v severní Evropě. Spolu s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří státní celek Dánské království. Dánsko leží na Jutském poloostrově a na 443 pojmenovaných ostrovech, ze kterých je 76 celoročně obývaných.

Turtisticky zajímavý je most přes Velký Belt, spojující ostrovy Sjælland a Fyn, uvedený v provoz roku 1998 – jedná se o druhý nejdelší visutý most na světě. V Kodani se nachází nejstarší zábavní park v Evropě – Tivoli. Dánsko rozhodně patří k zemím, do které si stojí za to naplánovat svoji dovolenou.

Mohlo by Vás zajímat

Co nezapomenout sebou

  • K vozidlu technický průkaz, zelenou kartu pojištění, řidičák a občanku
  • Telefony v mobilu doplňte o předvolbu ČR +420
  • Najděte si telefony na Policiii, záchranku a zastoupení či konzulát,
  • Telefonní číslo na oddělení pro zablokování platební karty
  • Číslo na ASISTENČNÍ SLUŽBU POJIŠŤOVNY pro volání ze zahraničí = je rozdílné než volání doma v ČR
  • Číslo na ZDRAVOTNÍ ASISTENČNÍ SLUŽBU rovněž v mezinárodním tvaru
  • Označit telefony na rodinné příslušníky zkratkou před jménem ICE (in case of emergency) pro případ záchrany
  • Přesvědčit se před odjezdem na co všechno jsme pojištěni, vozidlo, vybavení, posádka
  • Vybavení vozidla na cestu nebudeme opakovat, každý má svoje požadavky